Okin Model JLDQ.11.156.204D04 Power Recliner Motor Lift Chair Linear Actuator
Country/Region of Manufacture: China Care Instructions: Clean with Dry Cloth Personalized: No Material: Metal Compatible Brand: Okin Color: Black Minimum install size: 156 mm/6.14 inches gtin13: 081904051664 Features: Okin Motor Actuator Room: Indoor UPC: 081904051664 Brand: Okin Department: Adults Stroke: 204 mm/ 8.03 inches Type: power recliner couch lift chair Linear Actuator Motor Okin Number of Items: 1 Model: JLDQ.11.156.204D04 Style: Modern
Description
Okin Model JLDQ.11.156.204D04 Power Recliner Motor Lift Chair Linear Actuator New open box Okin Motor Model JLDQ.11.156.204D04 Kit Replacement The motor can replce Okin JLDQ.11.156.204D and 204D02/D04/D05/D05-JY/D06/D09, and JLDQ.11.156.204F/N series Minimum install size:156 mm/6.14 inches, Stroke: 204 mm/ 8.03 inches, 2 Pin Flat Round Power Transformer Connection, 5 Pin Hand Control Plug Connection Check Label and also troubleshoot the switch/remote or power supply before ordering a motor This is power recliner okin motor model JLDQ.11.156.204D04 kit replacement. The motor can replce JLDQ.11.156.204D and 204D02/D04/D05/D05-JY/D06/D09, and JLDQ.11.156.204F/N series. Please check label and also troubleshoot the switch/remote or power supply before ordering a motor. Technical data: Model: JLDQ.11.156.204D04 Stroke: 204 mm/ 8.03 inches Minimum install size: 156 mm/6.14 inches Package included : 1x Power Recliner Motor Model JLDQ.11.156.204D04 Note: Item is new open box. If item is in a box. Box may have some wear due to moving around shelf life (seen in photos) COMES AS PICTURED SO PLEASE BE SURE TO VIEW ALL PHOTOS PROVIDED TO SEE CONDITION DETAILS. YOU WILL RECEIVE EVERYTHING PICTURED AND IN THE CONDITION YOU SEE. IT IS THE BUYERS RESPONSIBILITY TO VIEW EACH AND EVERY PHOTO PROVIDED AS THEY ARE PART OF THE DESCRIPTION OF THIS ITEM AS WELL Please view photos for more details!!