New LED strips For LG 55" V13 ART TV REV 0.8 6 L-Type 55GA7800-CB 55LA6800-CA
Description
100% working condition.We test the led strip before shipment ,so you can buy with confidence. Many TV models use various different sets of LED strips. Please match the strips shown in the photo to the originals in your TV before ordering. Features: 100% Brand NEW !!! Strips length are fixed, can not be cut Size (Length): 604mm Number of LED beads: 75 per strip Every LED Lamp Voltage: 3V Package include: 2 Strip (L+R) Substitute Part #: 55'' V13 ART TV REV 0.8 6 L-Type 6922L-0001C 55'' V13 ART TV REV 0.8 6 R-Type 6922L-0001C 6922L-0069A 6916L-1209B 6916L-1210B Compatible with TV model (for reference only,you need to open your TV and check): PHILIPS 55PFL6008K/12 LG 55LA660V 55GA7800-CB 55LA690V 55LA740V 55LA6900 55LA7100 55LA7300 55LA7400 55LA7900 55LA6600 55LA6800 Screen Type: LC550EUH PF P1 LC550EUF PF F1