Milwaukee 48-22-84KIT4 PACKOUT 4 Piece Rolling Tool Box Bundle
Description
Features Rolling Tool Box 250lbs Weight Capacity Fully Collapsible Handle: 19.75" 9" All-Terrain Wheels Metal Reinforced Corners Impact Resistant Body IP65 Rated Protection Metal Reinforced Locking Point Heavy Duty Latches Interior Organization Tray Most Versatile, Durable Modular Storage System Modular Connectivity with ALL PACKOUT™ Components Limited Lifetime Warranty Large Tool Box Part of the PACKOUT Modular Storage System Constructed with Impact Resistant Polymers 100lbs Weight Capacity IP65 Rated Weather Seal Metal Reinforced Top Handle Metal Reinforced Corners Metal Reinforced Locking Point Interior Organizer Tray Mounting Location for the ONE-KEY TICK Standard Tool Box Part of the PACKOUT Modular Storage System Constructed with Impact Resistant Polymers 75lbs Weight Capacity IP65 Rated Weather Seal Metal Reinforced Corners Metal Reinforced Locking Point Interior Organizer Trays Mounting Location for the ONE-KEY TICK What's in The Box (1) PACKOUT Rolling Tool Box (48-22-8427) (2) PACKOUT Large Tool Box (1) PACKOUT Standard Tool Box Owner's Manual Warranty Limited Lifetime Factory Warranty 30 Day Satisfaction Guaranteed Specifications SKU 48-22-84KIT4 Brand Milwaukee 48-22-8427 Material Composition Polypropylene Length 18 in Weight 24 lb Height 19.5 in Width 22 in 48-22-8425 Weight Capacity 100 lbs. Construction material Impact Resistant Polymers Weather Rating IP65 Length 22.1 in. Width 16.1 in. Height 11.3 in. Product Weight 12.1 lbs. Shipping Weight 13 lbs. 48-22-8424 Weight Capacity 75 lbs. Construction Material Impact Resistant Polymer Weather Rating IP65 Length 22.1 in. Width 16.1 in. Height 6.6 in. Product Weight 10.1 lbs. Shipping Weight 11 lbs. why buy from us? secure & hassle-free shopping All items are covered by manufacturer warranty. fast shipping Most orders delivered in 1-3 business days. customer service Call us toll free: 1-800-629-3325 satisfaction guaranteed All our sales are backed by a 30-day satisfaction guarantee.