LED strips For Samsung UE55H6203AK UN55H6103AG UN55J6200 UN55FH6030 LH55MDCPLGC
Description
100% working condition.We test the led strip before shipment ,so you can buy with confidence. Many TV models use various different sets of LED strips. Please match the strips shown in the photo to the originals in your TV before ordering. Original new led strips. the price for 10 PCS/set LED backlight strip 5 PCS D3GE-550SMA-R1 5 PCS D3GE-550SMB-R0 A+B= 14LED(3V) 1088mm Compatible Samsung 55inch TV LED model BN96-39055A BN96-30056A BN96-28772A BN96-28773A D3GE-550SMA-R1 D3GE-550SMB-R0 SAMSUNG_2013SVS55_3228N1_B2_L07_REV1.7_131015 LM41-00001N LM41-00001P UN55J620DAFXZA US02, UN55J6201AFXZC, UN55J6201AFXZA FA02, UN55J6200AFXZC, UN55J6200AFXZA US02, UN55J6200AFXZA TS01, UN55H6203AFXZC, UN55H6203AFXZA US01, UN55H6153AFXZX, UN55H6103AHXPA, UN55H6103AGXZS, UN55H6103AGXZD, UN55H6103AGXPR, UN55H6103AGXPE, UN55H6103AFXZX, UN55H6103AFXZP, UN55FH6030FXZC, UN55FH6030FXZA UH02, UE55H6273SSXZG, UE55H6273ASXTK, UE55H6204AKXXE, UE55H6203AWXZF, UE55H6203AWXXN, UE55H6203AWXXH, UE55H6203AWXXC, UE55H6203AKXZT, UE55H6203AKXXU, UE55H6203AKXUZ, UE55H6203AKXUA, UE55H6203AKXRU, UE55H6203AKXMS, UE55H6203AKXKZ, UA55H6203EKXXA, UA55H6203AWPXD, UA55H6203ARXZN, UA55H6203ARXWT, UA55H6203ARXUM, UA55H6203ARXTW, UA55H6203ARXSJ, UA55H6203AKXXS, UA55H6203AKXXA, UA55H6203AKXLY, UA55H6203AKXKE, UA55H6203AKPXD, LH55MDCPLGC/XY, LH55MDCPLGC/XT, LH55MDCPLGC/XS, LH55MDCPLGC/XM, LH55MDCPLGC/XL, LH55MDCPLGC/XF, LH55MDCPLGC/XD, LH55MDCPLGC/UE, LH55MDCPLGC/RU, LH55MDCPLGC/NG, LH55MDCPLGC/EN, LH55MDCPLGC/CI, LH55MDCPLGA/ZA, LH55EDDPLGV/ZD, LH55EDDPLGC/ZW, LH55EDDPLGC/ZA VH03, LH55EDDPLGC/ZA UH01, LH55EDDPLGC/XY, LH55EDDPLGC/XT, LH55EDDPLGC/XS, LH55EDDPLGC/XP, LH55EDDPLGC/XM, LH55EDDPLGC/XL, LH55EDDPLGC/XF, LH55EDDPLGC/XD, LH55EDDPLGC/UE, LH55EDDPLGC/NG, LH55EDDPLGC/EN, LH55EDDPLGC/CI, LH55EDDPDGC/XL, LH55EDCPLBC/ZW, LH55EDCPLBC/ZA, LH55EDCPLBC/XY, LH55EDCPLBC/XS, LH55EDCPLBC/XL, LH55EDCPLBC/XJ, LH55EDCPLBC/XF, LH55EDCPLBC/XD, LH55EDCPLBC/NG, LH55EDCPLBC/EN, LH55EDCPLBC/CI Panel Sticker Number: CY-DF550CSLV1H CY-DF550CSLV4H LSF550HJ02-A01 CY-DJ055CSLVZH CY-DJ055BGLV1H