Humanscale M2 VESA75/100 Monitor Arm for Desks Up to 20lbs
Model: M2 MPN: M2 Brand: Humanscale Type: Desk Mount
Description
Ship This Item on your Account ! Need this item Next Day? Select free shipping and provide your account number during checkout. Available Carriers UPS DHL FedEx We ship same day on nearly all items! If you do not have an account No Worries! Select the shipping tab above for options and rates. Next Day Automation is NOT an authorized distributor for Humanscale . The Original Manufacturer's warranty does not apply. This is a surplus item. From our inventory we are selling a Humanscale M2 Monitor Arm Mount, Desk Mounted, VESA75/100, 20lbs or Less. Specifications: Model # : M2 More Information : Humanscale Monitor Arm Mount Mounting Method: Desk Clamp Monitor Mount: VESA 75mm / 100mm Weight Capacity: 20lbs or Less Range: 20in Reach / 10in Height Adjustment PO-3-B SKU# SB-196277 User Agreement By bidding on and/or buying this item from Next Day Automation, you are agreeing to the following policies: -The buyer accepts all import taxes and duties for international orders. -Next Day Automation, nor it's employees will be held responsible for accidental or intentional use or misuse occurring with this item. -Any returns on items purchased from us must be addressed within 30 days of receiving the item. Contact Messaging Contact us through eBay messages. Address Next Day Automation 9472 Hemlock Lane N. Maple Grove, MN 55369 USA Office Hours: Monday - Friday 7:30am - 4:00pm CT Additional Info Please allow a reasonable amount of time for your package to be shipped and arrive. Keep in mind that we are shipping industrial items that may require additional time to ensure safe and proper packaging. Open Monday through Friday, 7:30am-4:00pm. Our cut-off time for shipping an item is 3:45PM CT. If your payment processes after that time, it will be shipped the following business day. Powered by SixBit's eCommerce Solution